Strona główna / Aktualnosci / Czerwiec wyzwaniem dla przedsiębiorców! Ogromne wydatki i zobowiązania.

Czerwiec wyzwaniem dla przedsiębiorców! Ogromne wydatki i zobowiązania.

25.05.2020

Czerwiec to miesiąc, w którym przedsiębiorcy będą mieli wiele wydatków! Jakie obowiązki będzie miał każdy, kto prowadzi firmę i zatrudnia pracowników?

 

Przypominamy, że już 1 czerwca mija termin spłaty odroczonych w kwietniu i maju podatków. Powodem ich odroczenia była oczywiście panująca w kraju i na świecie epidemia koronawirusa.

Jak wynika z badań BCC, już ponad 80% firm odczuło spadek dochodów spowodowany epidemią koronawirusa. Te same badania wykazują jednak, że firmy wciąż pracują na miarę możliwości i starają się za wszelką cenę utrzymać stanowiska pracy swoich pracowników. Nie jest to łatwe w obecnej sytuacji. Przedsiębiorcy, aby ratować firmy, rezygnują z niektórych usług zewnętrznych lub zaciągają kredyty. Częstym wyborem jest także m.in. wysyłanie pracowników na urlopy czy ograniczanie przyznawanych premii.

Czerwiec nie będzie łatwym miesiącem dla przedsiębiorców. Poza ww. wymienionymi zaległościami w postaci podwójnej zaliczki będą oni musieli również uregulować bieżące podatki.

Niestety początek czerwca jest także terminem, w którym przedsiębiorcy muszą rozliczyć się w ramach PIT i CIT. Oznacza to, że będą musieli opłacić podatek za poprzedni rok. Najbogatsi z nich będą musieli także uregulować podatek solidarnościowy.

Z uwagi na pandemię, wszelkie opłaty zostały przesunięte, natomiast nikt nie zastanawiał się nad tym, co będzie potem. Teraz nadszedł moment, kiedy wszelkie wydatki się skumulowały, a przedsiębiorcy wciąż tkwią w kryzysie.

 

Może okazać się, że czerwiec będzie momentem, który zadecyduje o losie danych przedsiębiorstw. Mimo wielu pytań, Ministerstwo Finansów nie przekazało do tej pory informacji na temat odroczenia kolejnych terminów.

20 lat zawodu doradcy podatkowego

© 2016 Tax Credit

projekt i wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon cms abeon.pl