Strona główna / Aktualnosci / Indywidualna interpretacja podatkowa – jak ją uzyskać?

Indywidualna interpretacja podatkowa – jak ją uzyskać?

30.06.2020

Osoby, które prowadzą firmę, mają możliwość zgłoszenia się do krajowej informacji skarbowej z prośbą o stworzenie indywidualnej interpretacji podatkowej. Często, kiedy nie mamy pewności czy dobrze rozumiemy przepisy prawa podatkowego i chcemy się upewnić, czy jest to dobre rozwiązanie.

Zanim złożymy wniosek o wydanie interpretacji podatkowej, warto skorzystać też z innych dostępnych możliwości. Można spróbować wyszukać swój problem w wyszukiwarce interpretacji lub przejrzeć stronę Krajowej Informacji Skarbowej, lub zadzwonić na podany numer (801 055 055). Warto pamiętać także o tym, że każdy obywatel ma możliwość udania się do urzędu skarbowego bądź celno-skarbowego i tam spróbować rozwijać swoje wątpliwości.

 

Wniosek

Aby ubiegać się o wydanie interpretacji podatkowej, należy pobrać i wydrukować wniosek (https://www.kis.gov.pl/documents/6609173/6783581/ord-in+-+cały.pdf), a następnie wypełnić odręcznie. W przypadku sytuacji, które wymagają dłuższego opisu, należy dołączyć załącznik. Do wniosku należy dodać także potwierdzenie przelewu za wydanie indywidualnej interpretacji.

Przypominamy, że wniosek musi zawieść szczegółowy opis sytuacji (stanu faktycznego lub zdarzenia planowanego w przyszłości). Należy także jasno przedstawić pytanie, na które oczekujemy odpowiedzi, a także swoje stanowisko w sprawie. Nie można zapomnieć o oświadczeniu, że sytuacja, w której sprawie się zgłaszamy, nie jest w trakcie postępowania czy kontroli podatkowej.

Wniosek musi być własnoręcznie podpisany i złożony lub wysłany na adres Krajowej Informacji Skarbowej przy ul.Teodora Sixta 17, 43-300 w Bielsko-Białej.

 

WAŻNE! Osoby posiadające Profil Zaufany, mogą złożyć takie pismo przez system ePUAP.

 

Każdy opis będzie kosztował 40 zł, a przelew należy przesłać na do Krajowej Informacji Skarbowej, na poniższy numer konta 25 1010 1212 0064 6422 3100 0000.

Na opis czekamy do 3 miesięcy od złożenia wniosku. Jeżeli nie otrzymamy odpowiedzi, jest to jednoznaczne z tym że określone przez nas stanowisko było prawidłowe.

 

Zachęcamy także do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy profesjonalne doradztwo podatkowe w szybkim czasie, pomoc w trakcie podtępowań podatkowych i wiele innych!

20 lat zawodu doradcy podatkowego

© 2016 Tax Credit

projekt i wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon cms abeon.pl