Strona główna / Aktualnosci / Pomysł na biznes — home staging!

Pomysł na biznes — home staging!

18.08.2021

Biznes w biznesie, tak nazwalibyśmy home staging. Czym właściwie jest home staging i dlaczego może się opłacać?  

Często osoby chcące zarabiać na nieruchomości, którą posiadają, chcą również stać się konkurencyjni na rynku. Co zatem mogą zrobić? Mogą zatrudnić kogoś, kto zaaranżuje i wyposaży mieszkanie tak, żeby stało się ono niezwykle atrakcyjne dla potencjalnych kupców lub najemców. Dzięki temu sprzedawca lub wynajmujący, a także druga strona umowy są zadowolone, bo każda z nich czerpie korzyści. Gdzieś pośrodku znajduje się home stager, który oczywiście również zarabia. 

  

Kim jest home stager?  

Idealny home stager to osoba, która ma mocno rozwinięty zmysł estetyczny, ale nie tylko. Powinien potrafić zaaranżować przestrzeń również w sposób użytkowy. Często świetnymi home stagerami okazują się dekoratorzy wnętrz, a nawet artyści. Ważne, aby wiedzieć, jaki jest cel wszystkich działań-mieszkanie/dom mają być możliwie najbardziej atrakcyjne i przyciągające. Można zatem powiedzieć, że home staging wykorzystuje również pewne aspekty psychologiczne. Osoba, aranżując przestrzeń, powinna mieć wiedzę na temat trendów, upodobań mieszkańców danego miejsca, ale także wiedzieć jak podprogowo, poprzez wnętrze dotrzeć do tych osób. 

 

Czy home stager ma nieograniczony budżet? 

Jak pewnie się domyślacie, nic z tych rzeczy. Home staging z założenia nie może dużo kosztować. Tu chodzi o zmiany w wykończonym już mieszkaniu. Oczywiście, często współpraca home stagera z klientem rozpoczyna się na etapie, gdy mieszkanie jest na przykład przed remontem, ale to nie przedstawiciel home staging będzie odpowiedzialny za remont. W takiej chwili może on przedstawić klientowi wizualizację cyfrową mieszkania i, o ile klient zaakceptuje projekt, rozpocząć swoje prace już po remoncie. 

  

Jak zostać home stagerem? 

Mimo że z założenia są zawody, które mogą mieć predyspozycje do home stagingu, to nie jest to reguła. Każdy może przejść kurs home stagingu, który z łatwością można znaleźć w sieci. Ważne jednak, żeby przed rozpoczęciem kursu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy mamy zmysł przestrzenny i poczucie estetyki — to bardzo ważne w tym fachu. 

Kiedy masz już kurs, lub studia śmiało możesz zakładać swój biznes, lub szukać pracy jako home stager u kogoś. Jeżeli stawiasz na pierwszą opcję — promuj się w social mediach, a każdą realizację publikuj regularnie. 

 

Pamiętaj! Szukaj Klientów na różne sposoby, internet jest ich pełen! 

 

 

 

20 lat zawodu doradcy podatkowego

© 2016 Tax Credit

projekt i wykonanie: agencja interaktywna cyberstudio.pl, cms: abeon cms abeon.pl